Používáme soubory cookies pro správné zobrazení obsahu webu. Setrváním na stránkách vyjadřujete souhlas s naší politikou cookies.
Více informací Rozumím
OTE logo

Přejít na obsah | Přejít na navigaci

/images/level_banner/kratkodobe-trhy.jpg

Informace VDT

10. 8. 2018 Informace o dostupnosti testovacího prostředí OTE-COM

Ode dne 10. 8. 2018 je dostupná testovací aplikace VDT OTE-COM.


Testovací aplikace je ke stažení na adresách:Manuál pro instalaci aplikace OTE-COM Plyn Launcher Manager (LM), který umožní spustit aplikaci OTE-COM Plyn, je ke stažení zde . Komunikace LM probíhá prostřednictvím protokolu https, což v obvyklých případech nezpůsobuje žádné potíže.


Nicméně pokud se vyskytnou potíže s připojením, doporučujeme:

  • zkontrolovat, zda účastník využívá proxy server. V takovém případě je nutné v nastavení aplikace LM (kliknutím na tlačítko O) provést nastavení volby HTTP proxy a povolení přístupu na http://www.isotetest.ote-cr.cz a https://otecomgas.isotetest.ote-cr.cz, popř. kontaktovat své IT oddělení a požádat je o nastavení.
  • povolit přímý přístup na server amqp.isotetest.ote-cr.cz (IP 81.19.44.85), port 5671 v infrastruktuře na straně účastníka.

 

Manuál pro aplikaci OTE-COM je dostupný přímo z aplikace pod tlačítkem Nápověda.

Do cca 20. 8. bude všem účastníkům nastaven limit FZ pro VDT na nulu z důvodu interních testů OTE, a tedy zadané nabídky neprojdou validací na FZ. Před zahájením testů pro účastníky trhu Vám bude FZ nastaveno a o této skutečnosti budete informováni.

 

Pro účastníky trhu preferující automatickou komunikaci pro obchodování na výše uvedených trzích je přístup přímo na AMQP server ze serveru účastníka trhu následující:

  • Komunikace probíhá na server amqp.isotetest.ote-cr.cz (IP 81.19.44.85), port 5671, virtualhost = marketGAS.
  • Podporované TLS rozhraní: verze 1.2.

 

Ke stažení je aktualizovaná specifikace rozhraní pro automatickou komunikaci a šablony zpráv automatické komunikace.

 

Pro administraci kmenových dat účastníků, přístupových prvků, výše finančního zajištění nezbytného pro testování a zobrazení sestav zúčtování slouží webové rozhraní testovacího portálu OTE: https://portal.isotetest.ote-cr.cz/otemarket.


Pro přístup k testovací verzi Portálu OTE, aplikaci OTE-COM i pro automatickou komunikaci můžete využít stejné přístupové prvky (certifikáty), jako ke stávajícímu testovacímu prostředí OTE - SANDBOX. Pokud k tomuto prostředí nemáte registrován platný certifikát prosím kontaktujte nás prostřednictvím emailové adresy spot-markets@ote-cr.cz.


V případě, že požadujete použít jiné přístupové prvky (certifikáty) ze seznamu certifikátů uvedených na našich stránkách, zašlete jejich veřejnou část na spot-markets@ote-cr.cz s požadavkem na registraci tohoto certifikátu pro testování vnitrodenního trhu s plynem.


Veškeré přístupy prostřednictvím aplikace OTE-COM nebo automatické komunikace bude možné otestovat před zahájením testování, které bude účastník trhu umožněno od 27. Srpna do 9. září.

 


 

9. 8. 2018 Informace z webináře k inovovanému VDT

Dne 7. 8. 2018 proběhl webinář OTE, věnovaný tématice inovované obchodní platformě Vnitrodenního trhu s plynem.
Účastníci trhu byli seznámeni s novými funkcionalitami této obchodní platformy a také s dopady do ostatních částí systému OTE.

Dokumentaci k webináři:

 


 

23. 7. 2018 Informace k připravovanému školení účastníků

Školení účastníků trhu proběhne dne 7. 8. 2018 (10:00 – 16:00) formou internetového webináře a slouží k seznámení s inovovanou obchodovací platformou Vnitrodenního trhu s plynem, jejími funkcionalitami a dopady do ostatních částí systému OTE.

Prezentace pro webinář budou promítány v anglickém jazyce a slovní doprovod bude česky.

Webinář proběhne prostřednictvím online aplikace join.me (https://www.join.me/).

Chtěli bychom Vás požádat o informaci, zda plánujete účast na našem webináři, abychom Vám mohli distribuovat přístupové údaje, a to zadáním Vašeho emailu do Doodlu https://doodle.com/poll/zw3uahs7iw7bc8g2, který je anonymní pro ostatní účastníky.

Termín pro zaslání kontaktních údajů je do 3.8.2018.

Přístupové údaje (případně webový odkaz a údaje pro audio připojení VoIP a lokální telefonní čísla) budou spolu s podkladovými materiály distribuovány nejpozději hodinu před začátkem webináře.

K ověření funkčnosti připojení účastníků aplikaci bude otevřena dne 6. 8. 2018 mezi 14:00 – 15:00 cvičná seance. Přístupové údaje budou opět zaslány hodinu před otevřením testovací seance.

Testovací verze aplikace OTE-COM pro provedení konektivity testů automatické komunikace či instalaci klientské aplikace pro testování bude účastníkům trhu k dispozici přibližně od 10. 8. 2018.

 


 

21. 4. 2018 Platforma OTE-COM pro VDT s plynem a harmonogram implementace a školen

Prezentace podává podrobnější přehled o funkcionalitách a parametrech používaných na platformě OTE-COM včetně předběžného harmonogramu implementace a testování.

Přístup k vnitrodennímu trhu bude zajištěn přes klientskou aplikaci OTE-COM instalovanou na straně účastníka trhu, případně je možné použít vlastní IT řešení s přístupem přes automatickou komunikaci prostřednictvím AMQP serveru (viz specifikace rozhraní pro automatickou komunikaci ze dne 10. 4. 2018).

O dostupnosti, podmínkách využívání testovacího prostředí a bližších detailech testování včetně upřesnění termínů v harmonogramu Vás budeme v předstihu informovat.

 


 

10. 4. 2018 Specifikace rozhranní pro AK

V souvislosti s již oznámenými plánovanými změnami na vnitrodenním trhu s plynem poskytujeme novou specifikaci rozhraní pro automatickou komunikaci a šablony zpráv automatické komunikace, která bude dále aktualizována.

O dostupnosti, podmínkách využívání testovacího prostředí a bližších detailech testování Vás budeme v předstihu informovat.
 

 

 

19. 3. 2018 Informace o technologickém upgrade Vnitrodenního trhu s plynem

Operátor trhu připravuje technologický upgrade obchodní platformy pro vnitrodenní trh s plynem, kterým reaguje na dynamický vývoj na trhu s plynem a na standardy obchodování na evropských krátkodobých trzích a v oblasti IT. Tyto změny jsou plánovány na září/říjen letošního roku.

Více informací zde: