Používáme soubory cookies pro správné zobrazení obsahu webu. Setrváním na stránkách vyjadřujete souhlas s naší politikou cookies.
Více informací Rozumím
OTE logo

Přejít na obsah | Přejít na navigaci

/images/level_banner/o-spolecnosti.jpg

Vykazování výroby elektřiny z podporovaných zdrojů od 1. 7. 2018

Společnost OTE, a.s., vítá aktivity Energetického regulačního úřadu a Ministerstva průmyslu a obchodu ohledně ujasnění aplikace termínů k vykazování POZE.

Společnost OTE, a.s., (OTE) vítá aktivity Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které se týkají výkladu uplatňování termínů předávání údajů z výkazů výrobců elektřiny a tepla do systému operátora trhu pro účely výplaty provozní podpory.

V souvislosti s výše uvedeným operátor trhu připravuje žádost o pokračování schvalovacího řízení ve věci Obchodních podmínek OTE, a.s., pro elektroenergetiku ve znění, které odpovídá v otázce výkladu uplatňování lhůt pro vykazování podpory uvedeném ve výkladovém stanovisku ERÚ č. 4/2018 k této problematice.

V návaznosti na prohlášení OTE ze dne 4. 4. 2018 (UPOZORNĚNÍ: Nárok na podporu a dodržování termínů k vykazování POZE) a na další vývoj uvedené problematiky, (zejména vydání výkladového stanoviska ERÚ č. 4/2018 ze dne 26. 4. 2018 a aktivit MPO souvisejících se změnou vykazovací vyhlášky č. 145/2016 o vykazování energie z podporovaných zdrojů a dokončení schvalovacího řízení ve věci výše uvedených Obchodních podmínek OTE, a.s., pro elektroenergetiku), společnost OTE, a.s., rozhodla o posunutí implementace změn systému OTE. Tento posun koresponduje s nastavením závazných termínů pro zasílání a opravu dat z výkazů z původního termínu 1. 6. 2018 na 1. 7. 2018.

V případě schválení Obchodních podmínek OTE, a.s., pro elektroenergetiku ze strany ERÚ ve znění, které odpovídá uvedenému výkladovému stanovisku ERÚ č. 4/2018, bude po 1. 7. 2018 probíhat vykazování stejně jako doposud.

O dalším vývoji situace bude operátor trhu výrobce informovat na svých webových stránkách.


Příloha:

  1. Výkladové stanovisko ERÚ č. 4/2018
  2. UPOZORNĚNÍ: Nárok na podporu a dodržování termínů k vykazování POZE