Používáme soubory cookies pro správné zobrazení obsahu webu. Setrváním na stránkách vyjadřujete souhlas s naší politikou cookies.
Více informací Rozumím
OTE logo

Přejít na obsah | Přejít na navigaci

/images/level_banner/poze.jpg

Registrace výrobců

Jaký certifikát si mám zřídit, pokud jsem fyzická osoba nebo OSVČ?

Zřídíte si komerční osobní certifikát PostSignum s vyplněným IČ z vaší licence na výrobu elektřiny. Podrobný návod je zveřejněn zde: http://www.postsignum.cz/novinky_postsignum.html#N93
Pokud vlastníte datovou schránku na IČ z licence na výrobu s aktivovanou službou Poštovní datová zpráva, můžete použít také certifikát I.CA či PostSignum bez vyplněného IČ.

 

Jaký certifikát si mám zřídit, pokud jsem právnická osoba?

Zřídíte si komerční osobní certifikát PostSignum s vyplněným IČ. Návod pro právnické osoby je zveřejněn zde: http://www.postsignum.cz/pravnicke_osoby_instituce_firmy_organizace.html
Pokud vlastníte datovou schránku na IČ z licence na výrobu s aktivovanou službou Poštovní datová zpráva, můžete použít také certifikát I.CA či PostSignum bez vyplněného IČ.

 

Je možné registrovat více výrobců pomocí jednoho certifikátu?

Toto možné není. Pomocí certifikátu se zároveň přihlašujete do CS OTE, na každou registrovanou licenci je tedy potřeba vlastní certifikát (i v případě zasílání formuláře přes datovou schránku).

 

Registroval jsem se u vás pomocí formuláře A, bylo mi přiděleno ID RÚT a EAN. Je tato registrace dostatečná?

Tato registrace není dostatečná, ačkoliv vám zůstane přiděleno stejné ID RÚT i EAN. Potřebujete ještě ke svému účtu přiřadit bezpečnostní certifikát, pomocí něhož budete přistupovat do CS OTE. Musíte tedy ještě vyplnit a odeslat registrační formulář, který podepíšete daným certifikátem.

 

Kde najdu registrační formulář pro výrobce z podporovaných zdrojů energie?

Registrační formulář ke stažení naleznete na internetových stránkách http://www.ote-cr.cz/poze/informace v části Registrace výrobců.

 

Jak se mám zaregistrovat?

Prvním krokem je zřízení bezpečnostního certifikátu. Následně postupujete buď podle Manuálu pro odeslání formuláře prostřednictvím webového formuláře, nebo prostřednictvím datové schránky. Oba manuály naleznete na internetových stránkách www.ote-cr.cz/poze/informace.

 

Jak poznám, že se mi podařilo registrační formulář odeslat?

Bude vám přiřazeno registrační číslo, které se vepíše také přímo do spodní části formuláře. Na uvedený e-mail vám zároveň přijde potvrzení o provedené registraci.

 

Kde najdu přístup do CS OTE?

Do CS OTE se přihlásíte buď přímo z internetových stránek https://portal.ote-cr.cz/, případně přes hlavní stránku společnosti OTE, a.s. http://www.ote-cr.cz (žlutý obdélník vpravo dole).

 

Kde mohu zkontrolovat základní údaje o výrobci?

Přihlaste se do CS OTE, vyberte záložku Registrace => Kmenová data a klikněte na Název společnosti/Jméno a příjmení. Vpravo vyberte ze seznamu kategorií tu, kterou chcete zkontrolovat.

 

Kde mohu zkontrolovat údaje o migrovaných zdrojích?

Přihlaste se do CS OTE, vyberte záložku POZE => Nárok na podporu a ve Filtru klikněte na tlačítko Hledat. V Datech se objeví řádek příslušného zdroje, na který musíte kliknout pro kompletní výpis informací.

 

Jakým způsobem budu zasílat výkazy?

Údaje o výrobě a spotřebě elektřiny budete vykazovat měsíčně (poprvé na začátku února) elektronickou formou po přihlášení do CS OTE, podrobné manuály budou včas zveřejněny na internetových stránkách www.ote-cr.cz/poze/informace.