Pro registrované účastníky a výrobce POZE: Portál CS OTE EN
Sandbox 15min sandbox

Novinky roku 2019

Aktualizace mobilní aplikace POZE

  •  26.11.2019 

Vážení výrobci,

přinášíme Vám aktualizaci mobilní aplikace POZE – OTE, která zvyšuje komfort při jejím používání. Aktualizaci nebo nejnovější instalaci aplikace pro nové uživatele, naleznete ve svém GooglePlay nebo AppStore. Doporučujeme vyzkoušet inovovanou aplikaci POZE – OTE. Těšíme se na Vaše zkušenosti, které zasílejte prostřednictvím e-mailu poze@ote-cr.cz.

 

Operátor trhu upozorňuje na informaci Ministerstva průmyslu a obchodu pro výrobce z obnovitelných zdrojů energie

  •  9.7.2019 

Informace Ministerstva průmyslu a obchodu pro výrobce energie z obnovitelných zdrojů energie, kteří využívají pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů energie také jiné palivo než je obnovitelný zdroj energie

Ministerstvo průmyslu a obchodu informuje výrobce energie z obnovitelných zdrojů, kteří pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů energie používají také jiné palivo, než je obnovitelný zdroj energie, aby uplatňovali podporu pouze na energii, příslušející obnovitelnému zdroji energie.

Pouze tento postup je v souladu s legislativou Evropské unie (Sdělením Evropské komise) - Pokyny pro státní podporu v oblasti životního prostředí a energetiky na období 2014–2020.

V kapitole 1.3 v bodě 11 zmíněných Pokynů je uvedena definice energie z obnovitelných zdrojů, v níže uvedeném znění:

„energií z obnovitelných zdrojů“ se rozumí energie vyrobená v zařízeních, která využívají pouze obnovitelné zdroje energie, a z hlediska výhřevnosti určená část energie vyrobená z obnovitelných zdrojů v hybridních zařízeních, která využívají i konvenční zdroje energie. Patří sem i obnovitelná elektrická energie používaná k doplnění akumulačních systémů, nikoli však elektrická energie vyrobená využitím těchto akumulačních systémů;

Zároveň upozorňujeme na to, že pro členský stát Evropské unie obecně platí, že legislativa Evropské unie a rozhodnutí Evropské komise jsou nadřazené národní legislativě členského státu.

Ministerstvo průmyslu a obchodu proto doporučuje výrobcům energie postupovat v souladu s tímto sdělením.

 Zdroj: www.mpo.cz

 

Rozšíření mobilní aplikace POZE pro další typy zdrojů

  • 26.6.2019 

Vážení výrobci,
připravili jsme pro Vás novou verzi mobilní aplikace POZE - OTE, která nyní umožňuje zadání výkazu pro fotovoltaické elektrárny bez ohledu na výši instalovaného výkonu (FVE). Nově je možné mobilní aplikaci využívat pro větrné (VTE) a malé vodní elektrárny (MVE). Díky aplikaci lze výkazy zadávat v bezprostřední blízkosti elektroměru Vašeho výrobního zařízení a zároveň mít neustálý přehled o stavu zpracování vyplněných výkazů. Vyzkoušejte mobilní aplikaci POZE – OTE.

Více informací o mobilní aplikaci naleznete na webové adrese : http://www.ote-cr.cz/poze/mobilni-aplikace-poze

 

  • 12.6.2019 

Vážení výrobci,

Vážení výrobci, rádi bychom Vás upozornili, že v pátek 14. 6. 2019 bude telefonní linka help desk z technických důvodů mimo provoz. Je možné zaslat dotaz prostřednictvím e-mailové schránky poze@ote-cr.cz. Odpovíme Vám hned, jakmile to bude možné. Děkujeme za pochopení

 

Ukončení podpory starších bezpečnostních protokolů

  •  1.3.2019 

Vážení výrobci,

rádi bychom Vás upozornili, že dne 8. 3. 2019 bude telefonní linka help desku z technických důvodů od 15:45 mimo provoz. Dotaz je možné zaslat prostřednictvím e-mailové zprávy a to na poze@ote-cr.cz.

Děkujeme za pochopení

 

Ukončení podpory starších bezpečnostních protokolů

  • 8.1.2019 

Vážení výrobci,

rádi bychom Vás informovali o ukončení podpory starších bezpečnostních protokolů TLS 1.0 a 1.1. Oproti novější verzi už nejsou tyto protokoly bezpečné.

Uživatelé, kteří používají pro přístup do portálu CS OTE Internet Explorer ve starších operačních systémech Windows 95, Windows 98, Windows Milénium, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7 se mohou potýkat s problémy ohledně přístupu do portálu CS OTE. Pro úspěšné přihlášení použijte aktualizovaný webový prohlížeč, který podporuje novější bezpečnostní protokoly (podrobnější informace naleznete zde).

V případě, že webový prohlížeč vyžaduje k přihlášení do portálu CS OTE nastavení lokálního úložiště, je možné pro toto nastavení použít manuál zde.