Pro registrované účastníky a výrobce POZE: Portál CS OTE Sandbox EN
16.12.2019 13:14:58

Nová mobilní aplikace OTE

Operátor trhu přináší nové možnosti obchodování prostřednictvím mobilních zařízení na vnitrodenním trhu (VDT) s plynem. Mobilní aplikace účastníkům trhu umožňuje jednoduše obchodovat a průběžně sledovat aktuální stav trhu i vývoj obchodování.

Aplikace OTE VDT Plyn je určená pro chytré telefony a tablety a umožňuje operativně obchodovat a průběžně sledovat aktuální stav trhu i vývoj obchodování. Jejím prostřednictvím mají účastníci trhu také možnost získávat důležité novinky z vnitrodenního trhu s plynem a pružně na ně reagovat. Uvedení této mobilní aplikace reaguje na přání účastníků trhu vyjádřená v průzkumech provedených v minulých letech. Aplikace OTE VDT plyn doplňuje dosavadní užívané nástroje OTE-COM a automatické komunikace. Při obchodování můžete být přihlášeni na desktopové aplikaci VDT plyn a současně i v mobilní aplikaci, a to na všech registrovaných mobilních zařízeních.

Mobilní aplikaci OTE VDT Plyn si mohou příslušní účastníci trhu již nyní stáhnout na Google Play a nainstalovat na svých mobilních zařízeních s Android (telefon/tablet). Pro systém iOS prostřednictvím Apple Store bude plánované spuštění možné v prvním čtvrtletí roku 2020. Přiložená prezentace podává základní přehled o mobilní aplikaci pro obchodování na VDT s plynem.

Věříme, že mobilní aplikace pro přístup na vnitrodenní trh s plynem účastníkům trhu pomůže rozšířit možnosti obchodování na VDT s plynem.

Více informací naleznete na našem webu.

Jedná se již o druhou aplikaci, kterou OTE svým obchodním partnerům nabízí. Již v roce 2017 byla spuštěná aplikace pro výrobce s malými podporovanými fotovolatarickými zdroji, která umožňuje posílat data z výkazů o vyrobené a spotřebované elektřině do informačního systému OTE.

Po úspěšném propojení vnitrodenního trhu s elektřinou v rámci projektu SDIC/XBID, které proběhlo v listopadu 2019, operátor trhu nyní intenzivně pracuje na úpravě této mobilní aplikace, tak aby byla dostupná také pro přístup a obchodování na vnitrodenním trhu s elektřinou. Její uvedení se plánuje na první pololetí roku 2020. 

OTE_VDT_Plyn_ikona.png  ote_com_plyn.png

ote_com_plyn_2.png